• Nejbližší utkání: 5.5.2012 (SO) - 10:40

Opožděný komentář k utkání Rousínov - FKD

10. října 2010 v 22:57
...omlouvám se za opožděný komentář k utkání s Drnovicemi, ...info k poslednímu utkání, kdy Rousínov porazil Bořitov 0:2 bude zveřejněn v průběhu týdne.
Rousínov - FKD Drnovice 0:1 (0:1)

Branky: -

Sestava: Vymazal - Hluchaň, Paulík, Svoboda, Pupp - Kupčík, Radil, Kuklínek, Cenek - Krejčíř, Lukeštík
(Benda, Skokan, Kadlčák, Rychlý)

Komentář: ...citováno z OFS Vyškov, autor: Zdeněk Jelínek
V nedělní dopoledne se na stadioně v Rousínově sehrálo okresní derby utkání mužů v krajské soutěži I. B třídy skupiny A mezi domácí zálohou, která okupuje spodní patra tabulky s pěti body a ambiciózním nováčkem z Drnovic - okresním přeborníkem v minulé sezoně, který bojuje o první příčku.
Průběh utkání zpočátku byl spíše opatrný a oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany, po půl hodině hry začaly Drnovice pomalu přebírat iniciativu na své kopačky. Do té doby stojí za zmínku jen trestný kop asi ze 17 metrů, zahrávaný domácím Růžičkou. Velmi pěknou střelu ještě lépe zlikvidoval hostující Kollár. Když oba týmy se již viděly v kabinách, uhodilo, branku vsítil hostující Slezák a tím byl itinerář prvního poločasu vyčerpán. V první půli ještě stojí za zmínku velmi dobré a sportovní povzbuzování drnovských fans, které pokračovalo i v druhé půli a za tento projev si určitě zaslouží pochvalu.
Ve druhé půli již hra byla pod taktovkou FKD, ale domácí se snažili využít každé možnosti ke vstřelení vyrovnávací branky, žel mnohdy nepřesná finální přihrávka jejich snažení zmařila. Proto také do 80. minuty si brankové příležitosti vytvořili jen hosté, ale ani jednu nedokázali proměnit. V závěrečné desetiminutovce domácí mohli srovnat, zejména v 89. min. po Kupčíkově střele přes hlavu, hostujícího již překonaného Kollára zachránilo břevno. Do konce utkání se již nic nestalo a hosté si odvážejí z Rousínova cenné 3 body v boji o podzimní primát.