• Nejbližší utkání: 5.5.2012 (SO) - 10:40

Srpen 2010

V Černé Hoře byl nakonec bod ztrátou...

30. srpna 2010 v 23:42
Černá Hora - Rousínov 2:2 (1:1)

Branky: Kadlčák, Benda

Sestava: Vymazal - Hluchaň, Paulík, Svoboda, Pupp - Benda, Skoupý, Krejčíř, Rychlý, Kadlčák - Lukeštík
(Hartl, Lacek, Kameník)


Komentář trenéra Kalouska:
"K utkání do Černé Hory jsme přijeli s respektem ke kvalitě soupeře, který je na vlastním hřišti hodně nepříjemný. Taktika postupných útoků se od první minuty zdála být správnou. Během 25ti minut se dostali do úniků David Lukeštík, David Benda a opět Lukeštík. Bohužel pro nás ani jedna šance neskončila brankou. Naopak soupeř po ojedinělé akci skóroval, když si míč pod obranu ve skluzu srazil do vlastní sítě Martin Pupp - 1:0 Smůlu si vybral chvíli na to i soupeř, když po přistrčení Davidem Lukeštíkem zamířil Radim Kadlčák do soupeřových zad a míč se zastavil až v síti - 1:1.
Ve druhé půli se nám opět povedl nástup a krásný únik po pravé straně zakončil brankou David Benda - 1:2. Od té chvíle nám ale začínal docházet dech a soupeř ná s začal přehrávat, ne v bojovnosti, v té jsme se domácím vyrovnali, ale v přesnosti a pohybu. Bohužel z toho vyplynula chyba ve středu pole po které se dotal k zakončení z bezprostřední blízkosti hráč Č.Hory a bylo srovnáno - 2:2. V posledních minutách jsme vystrčili růžky díky střele Jary Hartla a úniku Davida Bendy, ale nebylo nám souzeno. Naopak od pohromy nás zachránil Martin Vymazal, který své zákroky suprově načasoval a jen díky němu jsme si odvezli alespoň bod. Remíza je spravedlivá, i když jsme 12minut před koncem ještě vedli, nakonec jsme za ni rádi."


Další program týmu:
Rousínov - Ochoz u Brna 5.9.2010 (NE) - 10:15

Domácí premiéra góly nepřinesla...

22. srpna 2010 v 18:11

Rousínov - Kunštát 0:0 (0:0)

Sestava: Vymazal - Hluchaň, Paulík, Svoboda, Pupp - Kadlčák, Skokan, Rychlý, Benda - Krejčíř, Lukeštík
(Kameník, Slovák, Lacek)

Komentář:
V horkém počasí se Rousínov předvedl před domácím publikem poprvé, v letošní sezóně. A představení to nebylo vůbec špatné. Kombinační fotbal, který naši hráči předváděli, nesl své ovoce a Rousínov prakticky po celou dobu utkání kontroloval. Soupeř z Kunštátu byl v některých momentech doslova uzamčen na své polovině. Bohužel se domácí i přes výraznou herní převahu nedokázali gólově prosadit a konečné skóre je tak pro Kunštát doslova "výhrou".

Další program týmu:
Černá Hora - Rousínov 29.8.2010 (NE) - 16:30

Změny v kádru pro sezónu 2010/11 pohledem trenéra Kalouska...

18. srpna 2010 v 23:09 | Kalousek Petr

Odchody:

Marek Fürst - přestup Brodek u Prostějova.
"Mara je fajn kluk do kabiny i party, ale po náročné sezoně potřeboval změnu a po dobře odvedené několikaleté práci jsme mu ji umožnili."
Vašek Fajtl - ukončení hostování
"Další ze super kluků v kabině a tahoun na hřišti. Malej Kuba má, ale přednost a větší nárok na tátu než my :)"
Lukáš Homola - hostování Kroužek
"Náš Gom potřebuje hlavně hrát, sezení na lavičce nesl těžce, ale i tak nikdy, když dostal příležitost nezklamal."
Vadim Chubirka - ukončení hostování
"Vaďovi se půlsezóna u nás moc nevydařila, ale při trošce štěstíčka mohl mít na kontě 5-6gólů, pomohlo by mu to herně i celkově."
Lukáš Berný - ukončení hostování
"Lukyn byl od dorostu nenápadnej v kabině, ale na hřišti jsem pro něj měl slabost, bojovník jakých už vyrůstá teď v mládeži málo."
Všem klukům přejeme ve svých nových klubech hodně štěstí a sportovních úspěchů a Vaškovi hlavně těch rodičovských úspěchů.

Příchody:

Radek Paulík - hostování TJ Kroužek
"Radek byl můj jedinej adept na volný místo po Vaškovi, zkušeností má na rozdávání a klubem už si taky prošel. S Petrem "Aljošem" Hluchaňem nejstarší hráč týmu :)"
Petr Rychlý - hostování FKD Drnovice
"Mladý perspektivní hráč, univerzálností naplňuje mé představy i když zranění má víc, než by bylo zdrávo, uvidíme."
Jan Cenek - hostování Sokol Hodějice
"Honzu znám už několik let a i když to pro něj bude ze třetí třídy do I.B skok, věřím, že se důrazem a myšlením dokáže v koncovce prosadit."
Tomáš Krejčíř - hostování TJ Letonice
"Tom už u nás hrával v žácích, nejlepší střelec několik ročníků po sobě. Teď má šanci nakouknout do vyšší soutěže a po dlouhodobém zranění ramene bude jen otázkou času, kdy se prosadí. Pokud ovšem bude dál poctivě pracovat."
Miroslav Radil - od 1.9. hostování Velešovice
"Střední záložník jako víno, jen trošku víc chtít, víc jít přes bolest … ale to půjde :)"
David Lukeštík - hostování z TJ Lysovice
"Další z mladých hráčů do ofenzívy, potřebuje přidat trošku síly v soubojích a při troše štěstí má šanci nakouknout do A týmu."
David Benda - příchod z dorostu
"Největší otazník mezi mladýma. Od malička špičkový hráč, od příchodu k nám pomalý pád výkonosti. Místo stabilního místa v A týmu, střídání v béčku … při troše snahy, bojovnosti a vypuštění hloupostí z hlavy, může být velkým přínosem."

Letošní premiéra vyzněla naprázdno...

16. srpna 2010 v 11:04
AFK Tišnov - Rousínov 2:1 (1:1) - branka: Lukeštík

Sestava: Vymazal - Hluchaň, Paulík, Svoboda, Skoupý - Kadlčák, Skokan, Kupčík, Pupp - Cenek, Lukeštík
(Rychlý, Kameník, Krejčíř, Benda)


Komentář:
V prvním poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště. Nicméně se oba týmy do šancí dostaly. Tu první měli domácí - po rohovém kopu několikrát zakončovali z hranice penalty, hostující obranu však nepropálili. Rousínov poté odpověděl útokem vedeným po levé straně, kdy poslal do vápna krásný centr Ondřej Skoupý, míč však před nabíhajícím Kadlčákem odvrátil, na poslední chvíli, domácí obránce. Hosté v aktivitě nepolevili a po výborné kombinaci ve středu hřiště se dostal do zakončení David Lukeštík, který míč uklidil k tyči - 0:1. Rousínov se ale neradoval dlouho, hned po minutě svého vedení, kdy byli hráči ještě nekoncentrovaní se kopal "domácí" roh, který velice smolně tečoval do vlastní branky Kupčík. Po přestávce hosté značně ožili, drželi míč na svých kopačkách a podnikali nebezpečné útoky. Své šance bohužel nedotáhli do gólového konce, a tak přišel krutý trest. Po naprosto zbytečné a fatální ztrátě míče se Tišnov dostal do přečíslení 10 vteřin před koncem a svým gólem poslal Rousínov do kolen. Kvalitní výkon z počátku druhé půle tedy vyzněl naprázdno. Rousínov na něj však bude chtít jistě navázat a ve svém prvním domácím utkání této sezóny porazit Kunštát.

Další program týmu:
Rousínov - Kunštát 22.8.2010 (NE) - 10:15
- první domácí utkání Rousínova, na které zveme všechny příznivce rousínovského fotbalu.

Rousínov zahájí ligový ročník 2010/11...

13. srpna 2010 v 11:28
...a to dne 15.8.2010 v 16:30 hod. na hřišti Tišnova. Věřme, že naši borci vstoupí do nové sezóny vítězně a přivezou domů minimálně 3 body!!!
Sraz na odjezd autobusu ve 14:15.

Přátelské utkání zrušeno...

8. srpna 2010 v 21:38
...zápas proti Slatině nebyl sehrán z důvodu nezpůsobilosti terénu.

Pohárový turnaj...

3. srpna 2010 v 15:22
...proběhl na fotbalovém stánku v Rousínově dne 1.8. za účasti mužstev FKD Drnovice (I.B), SK Slavkov u Brna (I.A), Sokol Bohdalice (I.B), FK Rousínov (I.B).
Domácí Rousínov nastoupil v prvním utkání proti celku Drnovic. Bohužel neuspěl a směřoval tedy "pouze" do bojů o 3. místo. Druhý zápas přinesl souboj mužstev Slavkova a Bohdalic - zde si postup do finále vybojoval Slavkov. Konečné výsledky rozhodly o pořadí mužstev - Rousínov - Bohdalice 6:2, Slavkov : Drnovice 2:2 (1:4 na penalty).

Pořadí:
1.)
FKD Drnovice
2.)
SK Slavkov u Brna
3.)
Framoz Rousínov
4.)
Sokol Bohdalice

Framoz Rousínov děkuje jak všem zúčastněným týmům, tak divákům, kteří si našli cestu na místní stadion.