10. května 2010 v 0:25
Rousínov - Lipovec 2:2 (1:1) - branky: Skokan, Hanus

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Pupp, Hanus - Kadlčák, Radil, Berný L., Chubirka - Skokan, Sedláček
(Homola, Rája , Svoboda, Berný J.)

Již od prvních minut se Rousínov hnal do útoku. Zatlačil hosty před branku a dostával se do zakončení. Tato aktivita domácích přinesla i brzkou branku, když Sedláček po průniku do vápna našel přihrávkou Skokana, který "blafákem" překonal gólmana hostí. Lipovec se v těchto chvílích zdál odevzdaný nicméně Rousínov další velké šance nevyužil. Trest za postupné polevení ve hře, přišel pro domácí v podobě vyrovnávací branky. K překvapení všech skončil trestný kop hostů a zároveň první střela na branku, kdy se jednalo o naprosto jednoduchý míč směřující doprostřed branky, za zády domácího brankáře Fursta. Nic zásadního už se v průběhu první půle neudálo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhá půle záhy přinesla branku, nicméně opět do domácí sítě - v přechodu do útoku nešťastně přihrával Radil, míče se zhostili hosté a následná střela zapadla do sítě. Od této chvíle se hosté zatáhli před vlastní branku a mimo odkopávání míču nebyli schopni nic vyprodukovat. Rousínov hosty prakticky uzamkl na jejich polovině a čekalo se na vyrovnání. Slibné příležitosti přicházely avšak branky se domácí dočkali až v 82.min. Dobře zahranou standartku Svobody využil Hanus. Vzápětí se k obraně hostující branky přidal i pomezní rozhodčí, který pouštěl hrubé zákroky vůči pronikajícím hráčům Rousínova. I přes to se domácí pokoušeli o dokončení obratu a ke gólu jim v závěru chyběl doslova krok. Sedláček nejprve na vápně hledal skulinu k zakončení svého průniku, bohužel jen zamotal hlavu domácím obráncům a poté, když se Kadlčák uvolnil přes dva obránce a nabíhající Skokan už jeho přihrávku nedokázal zakončit. Tým, tak odvedl v závěrečné třicetiminutovce velmi kvalitní výkon...jen škoda, že nedokázal zápas dotáhnout do vítězného konce.
Série bez prohry se tak protáhla na 6 zápasů a doufejme, že na ni mančaft naváže výhrou na půdě Tišnova.