• Nejbližší utkání: 5.5.2012 (SO) - 10:40

Květen 2010

Zápas Rousínova opět odložen...

30. května 2010 v 15:37
...tentokrát z důvodu nepříznivého počasí, které zapřičinilo nezpůsobilost hrací plochy ve Starém Lískovci. Náhradní termín odloženého utkání dosud není znám.

Rousínov - Bohdalice - náhradní termín!

24. května 2010 v 20:47
Odložené utkání 23.kola mezi Rousínovem a Bohdalicemi bude sehráno 4.6.2010 v 17:00 hodin.

MISTŘI SVĚTA 2010!!!

24. května 2010 v 17:54
...Rousínov děkuje českému národnímu týmu ledního hokeje za výkon na MS 2010 a především za ZLATO!!! Děkujeme.

Okresní derby se odkládá...

23. května 2010 v 10:42
...pro nezpůsobilý terén bylo utkání Rousínov - Bohdalice odloženo. Šlágr kola se tak posouvá na jiný termín, o kterém budeme včas informovat.

Série šesti zápasů bez prohry končí...

17. května 2010 v 23:28
Tišnov - Rousínov 3:0 (2:0)

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Hartl, Pupp - Kadlčák, Skokan, Kupčík, Žoček - Berný L., Růžička
(Homola, Svoboda, Krejčíř, Chubirka)

Rousínov přijel do Tišnova s cílem prodloužit sérii minimálně neprohrou. Pro postavení v tabulce by byla, pro hosty, případná výhra vynikajícím výsledkem. Nicméně opak se stal pravdou. Za chladného a deštivého počasí se Rousínovu na rozmoklém hřišti nedařilo. Po chybách v defenzívě tak nabral, během prvního poločasu, dvoubrankovou ztrátu. Náznaky šancí se však rýsovaly, bohužel zůstalo jen u náznaků a žádné přímé ohrožení branky Tišnova nepřišlo. Z letargie mohl hosty dostat, těsně před poločasem, exekutor pokutového kopu Růžička. Penaltu však neproměnil. Ve druhé půli přišel další smolný moment pro hostující Rousínov, to když rousínovský gólman kontroloval skákající míč až za brankovou čáru. Za zmínku v tomto nepovedeném utkání stojí snad už jen jediný gól Rousínova ze závěru utkání, který však rozhodčí neuznal pro údajný faul.
Doufejme, že se Rousínovu v nadcházejících utkáních bude dařit o 100% lépe a tentokrát se popere o vítězství. V neděli Rousínov nastoupí ve šlágru kola proti celku Bohdalic.

S Lipovcem pouze remíza...

10. května 2010 v 0:25
Rousínov - Lipovec 2:2 (1:1) - branky: Skokan, Hanus

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Pupp, Hanus - Kadlčák, Radil, Berný L., Chubirka - Skokan, Sedláček
(Homola, Rája , Svoboda, Berný J.)

Již od prvních minut se Rousínov hnal do útoku. Zatlačil hosty před branku a dostával se do zakončení. Tato aktivita domácích přinesla i brzkou branku, když Sedláček po průniku do vápna našel přihrávkou Skokana, který "blafákem" překonal gólmana hostí. Lipovec se v těchto chvílích zdál odevzdaný nicméně Rousínov další velké šance nevyužil. Trest za postupné polevení ve hře, přišel pro domácí v podobě vyrovnávací branky. K překvapení všech skončil trestný kop hostů a zároveň první střela na branku, kdy se jednalo o naprosto jednoduchý míč směřující doprostřed branky, za zády domácího brankáře Fursta. Nic zásadního už se v průběhu první půle neudálo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhá půle záhy přinesla branku, nicméně opět do domácí sítě - v přechodu do útoku nešťastně přihrával Radil, míče se zhostili hosté a následná střela zapadla do sítě. Od této chvíle se hosté zatáhli před vlastní branku a mimo odkopávání míču nebyli schopni nic vyprodukovat. Rousínov hosty prakticky uzamkl na jejich polovině a čekalo se na vyrovnání. Slibné příležitosti přicházely avšak branky se domácí dočkali až v 82.min. Dobře zahranou standartku Svobody využil Hanus. Vzápětí se k obraně hostující branky přidal i pomezní rozhodčí, který pouštěl hrubé zákroky vůči pronikajícím hráčům Rousínova. I přes to se domácí pokoušeli o dokončení obratu a ke gólu jim v závěru chyběl doslova krok. Sedláček nejprve na vápně hledal skulinu k zakončení svého průniku, bohužel jen zamotal hlavu domácím obráncům a poté, když se Kadlčák uvolnil přes dva obránce a nabíhající Skokan už jeho přihrávku nedokázal zakončit. Tým, tak odvedl v závěrečné třicetiminutovce velmi kvalitní výkon...jen škoda, že nedokázal zápas dotáhnout do vítězného konce.
Série bez prohry se tak protáhla na 6 zápasů a doufejme, že na ni mančaft naváže výhrou na půdě Tišnova.

V Líšni vynikající vítězství...

3. května 2010 v 18:18
Líšeň B - Rousínov 2:3 (1:1) - branky: Skokan, Kadlčák 2

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Hartl, Pupp - Kadlčák, Radil, Kupčík, Chubirka - Skokan, Růžička
(Homola, Berný L., Svoboda, Slovák)

Rousínov přijel do Líšně s cílem bodovat, po úvodním hvizdu však jeho výkon vypadal všelijak. Domácí Líšeň se naopak tlačila do útoku s evidentním cílem rozhodnout utkání co nejdříve. To se jí také záhy dařilo, kdy lehký míč vypadl Furstovi z náručí a líšeňský útočník neměl před prázdnou brankou problém - 13.minuta a stav 1:0. Možná i díky této brance se rousínovský mančaft začal probouzet. Hra se postupem času vyrovnala, navíc těsně před poločasem, po krásné akci, vyrovnal (ve 40.minutě) stav skóre Michal Skokan - 1:1.
Do druhého poločasu už vstoupil tým Rousínova aktivně. Nechtěl nechat nic náhodě a tlačil se na polovinu soupeře. Tento tlak vyústil v několik vážných šancí, ovšem gól se nekonal. Největší příležitost měl v těchto chvílích Václav Fajtl, avšak shluk těl na malém vápně nedokázal prostřelit. To na druhé straně se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš", Líšeň se po nevýrazné nicméně přímočaré akci dokázala efektivně prosadit 2:1. Rousínov však zbraně nesložil a za svou aktivitu byl po několika minutách gólově odměněn. Nejprve přišla krásná gólová akce po ose Pupp, Kadlčák - Martin Pupp výborně nacentroval a Radim Kadlčák neskutečně zakončil hlavou - 2:2. A aby toho nebylo málo, přišla další branka Rousínova - Skokan se uvolnil na okraji malého vápna, následným pasem našel nabíhajícího Kadlčáka, který spolu s domácím obráncem uklidil míč do sítě - 2:3. V závěru ještě Rousínov několikrát zahrozil, např. se po centru Hartla dostal do zakončení opět Kadlčák, tentokrát se mu však hlavička vůbec nepovedla. Nebezpečné útoky vedl i velmi dobře hrající Jirka Růžička. V závěru odolala rousínovská obrana snaze o líšeňské vyrovnání, a tak si hosté připsali velmi cenné 3 body.
Celý tým je však třeba za předvedený výkon pochválit.