• Nejbližší utkání: 5.5.2012 (SO) - 10:40

90. minuta znamenala pro Rousínov ztracené 2 body...

20. dubna 2010 v 15:43
Rousínov - Svratka Brno 2:2 (0:0) - branky: Růžička, Kadlčák

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Hartl, Pupp - Kadlčák, Radil, Berný L., Chubirka - Skokan, Růžička
(Homola, Svoboda, Berný J., Benda)

V tomto utkání chtěl Rousínov prolomit jarní remízovou šňůru. Podle toho také vypadal i první poločas, kdy se brněnský soupeř do vyložených šancí nedostával. Toho využil Rousínov k vytvoření určitého tlaku, ze kterého vyplynulo několik jasných brankových příležitostí. Tu největší měl, po faulu na Skokana ve vápně, Pupp - tedy z pokutového kopu. Penaltu však tento hráč trestuhodně zahodil. Domácí přesto zbraně nesložili a hned po pár minutáchměl na hlavě vedoucí branku Chubirka, po krásném centru z pravé srany. Několik dalších náznaků příležitostí zůstalo taktéž nevyužito, a tak se šlo po první půli do kabin za stavu 0:0.
Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, avšak začaly padat i branky. Domácí okolo 55.minuty na hřišti jasně dominovali a to se promítlo právě v již zmíněném skóre utkání. Nejprve se krásně trefil Růžička a několik minut po něm nedal gólmanovi šanci Kadlčák - 2:0. Po tomto přídělu jakoby na hřišti existoval jediný tým, a to domácí. Další šanci měl například Berný, kterého přerušil faulem až gólman, tentokrát se však penalta nepískala. Je tedy až neuvěřitelné co se na trávníku dělo od 78.minuty. Rousínov jakoby ukolébán vedením nejprve inkasoval laciný kontaktní gól. Ten však neznamenal nic do 90.minuty., to se domácí zatáhli k obraně výsledku - přičemž došlo na zahrávání trestného kopu proti brance domácího gólmana Fursta. Následná exekuce znamenala závar v malém vápně, kdy nedůraz obrany způsobil vyrovnání na 2:2.
Neskutečné, tak dostalo reálnou podobu a Svratka doslova rozprášila blížící se domácí vítězství.