26. dubna 2010 v 23:54
Rousínov - Bořitov 2:1 (0:0) - branky: Radil, Fajtl

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Hartl, Pupp - Kadlčák, Radil, Berný L., Chubirka - Skokan, Růžička
(Homola, Berný J.)

V teplý, skoro letní den a především v atraktivním čase se sehrálo utkání mezi Rousínovem a Bořitovem. Do ochozů přišla průměrná "ligová" návštěva, která očekávala první jarní vítězství domácího celku. První poločas však příliš vzrušení do ochozů nepřinesl. Hra se odehrávala především ve středu hřiště, pouze s náznaky určitých příležitostí. Vyjádření kapitána domácích Petra Hluchaně k prvnímu poločasu: "Bořitov je asi nejkvalitnější soupeř, na který jsme za jarní část soutěže narazili. Nesmíme chybovat a pokud zabojujeme, věřím že zvítězíme."
A hráči jakoby slova svého kapitána Aljoše Petra Hluchaně následovali. Na začátku poločasu sice domácí zažili hodně studenou sprchu, to když se z trestného kopu míč, nešťastně tečovaný ve zdi stoperem Hartlem, dostal za záda "bezmocného" Fursta. Tento moment naštěstí domácí nastartoval a ti poté začali plnit poločasové "předsevzetí". Po pár minutách si vytvořili tlak, který využil vyrovnávací brankou  Radil. Ten krásně prostřelil hostujícího gólmana po sklepnutí centrovaného míče Kadlčákem. Následně se velkou příležitostí prezentoval Skokan, který však svou střelou branku minul. Další šanci už si Rousínov utéct nenechal. Hřebíček do rakve hostů doslova zatlouk Václav Fajtl, který hlavou nádherně zavěsil míč do sítě, to vše po zahrávání rohu L. Berným. Jako už klasicky se v poslední pětiminutovce domácí nechali zatlačit před svou branku, tentokrát však situaci zodpovědně ubránili a těšili se po zásluze ze 3 bodů.
Knír jednoho ze členů představenstva klubu se tak, vzhledem k uzavřené sázce, poprvé otřásl v základech.

90. minuta znamenala pro Rousínov ztracené 2 body...

20. dubna 2010 v 15:43
Rousínov - Svratka Brno 2:2 (0:0) - branky: Růžička, Kadlčák

(Homola, Svoboda, Berný J., Benda)

V tomto utkání chtěl Rousínov prolomit jarní remízovou šňůru. Podle toho také vypadal i první poločas, kdy se brněnský soupeř do vyložených šancí nedostával. Toho využil Rousínov k vytvoření určitého tlaku, ze kterého vyplynulo několik jasných brankových příležitostí. Tu největší měl, po faulu na Skokana ve vápně, Pupp - tedy z pokutového kopu. Penaltu však tento hráč trestuhodně zahodil. Domácí přesto zbraně nesložili a hned po pár minutáchměl na hlavě vedoucí branku Chubirka, po krásném centru z pravé srany. Několik dalších náznaků příležitostí zůstalo taktéž nevyužito, a tak se šlo po první půli do kabin za stavu 0:0.
Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, avšak začaly padat i branky. Domácí okolo 55.minuty na hřišti jasně dominovali a to se promítlo právě v již zmíněném skóre utkání. Nejprve se krásně trefil Růžička a několik minut po něm nedal gólmanovi šanci Kadlčák - 2:0. Po tomto přídělu jakoby na hřišti existoval jediný tým, a to domácí. Další šanci měl například Berný, kterého přerušil faulem až gólman, tentokrát se však penalta nepískala. Je tedy až neuvěřitelné co se na trávníku dělo od 78.minuty. Rousínov jakoby ukolébán vedením nejprve inkasoval laciný kontaktní gól. Ten však neznamenal nic do 90.minuty., to se domácí zatáhli k obraně výsledku - přičemž došlo na zahrávání trestného kopu proti brance domácího gólmana Fursta. Následná exekuce znamenala závar v malém vápně, kdy nedůraz obrany způsobil vyrovnání na 2:2.
Neskutečné, tak dostalo reálnou podobu a Svratka doslova rozprášila blížící se domácí vítězství.

Futsalisté odstartovali vítězně...

17. dubna 2010 v 19:43 Chlupovi pozůstalí
...po výhře 5:3, tak ztrácí už jen 4 body na postupové umístění.

Chlup. pozůstalí - Kobas 5:3 (3:1) branky: Pumprla 2, Skokan 2, Pupp

Z Kunštátu vezeme bod...

13. dubna 2010 v 23:29
Kunštát - Rousínov
0:0

Sestava: Furst - Kadlčák, Fajtl, Hartl, Žoček - Berný L., Skokan, Kupčík, Chubirka - Radil, Růžika
(Pupp, Homola, Svoboda, Berný J.)

Nehostinné podmínky přívítaly v Kunštátu kádr Rousínova. Deštivé a mrazivé počasí se podepsalo nejen na hráčích, ale také na hrací ploše. Od začátku tak dění na místním fotbalovém stánku směřovalo spíše k fyzickému než technickému fotbalu. Rousínov vyběhl z tunelu na mráz jako první a to se možná podepsalo na jeho vlažnějším startu. Obrana Framozu však nedopustila žádné nepřístojnosti a dájí-li se nazvat sporadické útoky Kunštátu za šance, pak je dokázala likvidovat. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela pod břevno, kterou Furst robinzonádou vytěsnil nad branku.
Postupem času začal přebírat iniciativu hostující tým z Rousínova. I přes těžký terén dokázal kombinovat a tlačit se do zakončení. Do vedení mohl jít Rousínov už v první půli po šanci Chubirky, který však gólmana propálit nedokázal. V druhé půli se po pěkné kombinaci z pravé strany dostal míč "na zlatém podnose" k bývalému ligovému kanonýrovi Růžičkovi, ten však nechal opět vyniknout gólmana domácích. Závěr utkání už změnu skóre nepřinesl, a tak se obě mužstva po bojovném výkonu rozešla smírně - 0:0.