28. března 2010 v 13:08
Dražovice - Rousínov 3:0 (0:0)

Sestava: Furst - Hluchaň, Fajtl, Hartl, Pupp - Kadlčák, Skokan, Radil, Chubirka, Svoboda - Berný L.
(Homola, Berný J., Benda)

Rousínov v Dražovicích nezačal vůbec špatně, po prvotních minutách opatrné hry, začal domácí zlobit čím dál více. Dokonce si po chybách dražovické obrany vypracoval několik dobrých příležitostí. Největší vzruch, za úvodních 45.minut, přinesla šance Lukáše Berného, nicméně zůstala nevyužita. Tudíž se šlo po první půli do kabin za stavu 0:0.
Nástup Rousínova do druhé poloviny utkání byl opět velmi dobrý, hned po pár minutách se dostal do brankové příležitosti Kadlčák, bohužel obstřelil nejen vybíhajícího gólmana, ale i branku. Snad nikdo by proto nečekal následující vývoj utkání. Zhruba v 70.min, po rohovém kopu, nešťastně kapituloval Furst, když se centrovaný míč odrazil od zad domácího útočníka do branky. Rousínov tato branka úplně složila, nebyl si schopný vytvořit výraznější příležitost. Nejen rozhozený útok, ale převážně špatná defenzivní hra pak dávala šanci Dražovicím na rychlé útoky. Díky tomu hráči Dražovic vstřelili v závěru utkání další dvě branky a bylo tedy rozhodnuto.
Pro Rousínov je výkon v druhé půli velkým zklamáním.

Komentář zápasu - Petr Kalousek trenér Rousínova:
"V utkání na hřišti lídra tabulky jsme zahráli dva rozdílné poločasy, kde ten druhý měl pro nás název "tragédie". V prvních 45minutách jsme dobře napadali, dlouhé míče za obranu sbírali a rychlou rozehrávkou se dostávali přes křídla do centrů. Bohužel dvě šance zůstali bez přesného zakončení. To stejné můžu říct o domácích, jejich dvě šance se míjeli účinkem. Druhý poločas jsme začali jako úplně jinej mančaft, se strachem něco udělat, schovaní za hráči soupeře. Hrůza !! I přes to jsme měli největší šanci zápasu, kterou Radim Kadlčák trestuhodně zahodil. Pak přišla pohroma, roh, který zády proměnil Dušan Svoboda. Od té doby na hřišti existovalo jen jedno mužstvo.Hra vabank nás stála v posledních 10minutách další dvě branky a z přijatelného výsledku zůstal skoro debakl. Doufám, že se kluci poučili a zkusí makat víc než poločas. A k soupeři snad jen to, že s takovým fotbalem to bude opravdu asi jen na tu I.B třídu :)"

DERBY!!! se blíží...

24. března 2010 v 19:08
...Rousínov bude v prvním jarním kole hostem Dražovic. Utkání startuje v 15:00, 27.3. (sobota) - fotbalový stadion Dražovice.
Rousínov nastoupí do utkání s jasným cílem, kterým je zisk 3 bodů. Hrát se bude na 110% - k utkání se nám pordařil získat komentář hráče Jaroslava Hartla: "Já budu žrat trávu, musíme tam nechat všechno. Z Dražovic bez bodu nepojedu."
Tímto bychom chtěli pozvat všechny rousínovské fanoušky.

Poslední přípravné utkání v Letonicích...

21. března 2010 v 19:44
Letonice - Rousínov 2:2 branky: L. Berný, Svoboda

Komentář Petra Kalouska:
"V dnešním utkání jsme se poprvé dostali na přírodní trávu a bylo to od začátku i přes snahu znát. Nepřesné kombinace i přihrávky se postupem času měnili v pěkné akce se špatným zakončením, bohužel pro nás. V záverečných minutách toho soupeř s přispěním "skororozhodčího" Vodáka využil. Chtěli jsme brát tenhle špíl jako generálku na první mistrák, ale zranění a nemoc nám to nedovolila."

Rousínov remizoval s Pustiměří...

13. března 2010 v 21:20
Rousínov - Pustiměř 3:3 (0:1) branky: Pupp z pen., Berný L., Radil

Sestava: Fürst - Hluchaň, Fajtl, Svoboda, Pupp (65. Homola) - Kadlčák, Skokan ( 70. Berný J.), Radil, Chubirka - Berný L., Benda D.

Utkání hrané v Morkovicích skončilo remízou...Rousínov začal aktivně, vytvořené šance však zůstaly nezúročeny a hra se postupně přenesla převážně do středu pole. Ve druhé půli již branky padaly, ale předváděná hra příliš oku lahodících momentů nepřinesla. I přesto vedl Rousínov ještě minutu před koncem...bohužel poslední střela Pustiměře, v závěrečných vteřinách, znamenala vyrovnání.

Rousínov - TJ Kroužek 5:2 branky: Skokan, Pupp, Kameník, Homola 2x

Sestava: Slovák - Homola L., Svoboda, Pupp, Lacek - Benda (46. Kameník), Skokan, Radil, Chubirka (46. Kadlčák) - Berný L., Hluchaň (46. Berný J.)
Hned následující den po zápasu s Pustiměří, absolvoval Rousínov zápas s Kroužkem. Šanci dostal širší kádr a dorostenci...na výsledku to však nebylo znát a tým si v "derby" připsal vítězství. Za zmínku stojí věkový průměr Rousínova, který byl ve druhém poločasu 19 let.

Komentář Petra Kalouska (trenér):
"Víkendový dvojzápas nám dal možnost zapojit do hry všechny hráče širšího kádru i dorostu. V sobotním utkání s Pustiměří nás čekal velice dobře hrající soupeř. Fotbalově to nebylo ono, ale potěšilo mě, že alespoň bojovnost jsme nezapoměli v kabině. Mrzí mě branka v poslední minutě, ale musím sporotvně uznat, že remíza byla spravedlivá. Nedělní zápas s Kroužkem nám dal možnost zkusit další adepty na dres B týmu a s potěšením můžu říct, že mě žádný nezklamal, výkon Kameníka, Svobody a hlavně Davida Lacka byl opravdu solidní. V utkání byl poznat rozdíl ve výdrži a do 50min byl zápas vyrovnaný, pak soupeři začli ubývat síly, což se projevilo i na celkovém skóre."

Představujeme nového kapitána mužstva Petra Hluchaně!!!

12. března 2010 v 10:58 Hvězdný rozhovor...
Jedná se o zkušeného harcovníka rousínovského trávníku. To není žádná novinka, výraznou změnou je však u tohoto 29-letého obránce/útočníka kapitánská páska, kterou přebral od Luďka Bartáka. Nemohli jsme se tedy Petra Alexeje nezeptat na pár otázek.

Peťo, není tajemstvím, že si dříve sbíral i mezinárodní zkušenoti, podělíš se s námi v krátkosti o tuto část fotbalového života?
Je to tak, převážně v mládežnickém věku jsem sbíral úspěchy na mezinárodním poli. Vrcholem toho byla má štace v zámoří, kde jsem se účastnil turnaje v Dallasu. Rád na tu dobu vzpomínám....pak přišlo zranění kolene a konec nadějí...to bych blil.

Nicméně velká nabídka přece jen přišla - transfer do Rousínova.
Ano, vůbec jsem v "něco takového" nedoufal. Jsem šťastný, že jsem v tomto týmu dostal šanci a že to funguje. Můj fotbalový sen, tak dostal reálnou podobu.

Teď jsi se stal dokonce kapitánem mužstva, cítíš zodpovědnost a jaká byla reakce okolí?
Této funkce si velice vážím, zodpovědnost k mužstvu samozřejmě cítím. Ten tlak je obrovský, nicméně jsem zkušený hráč a věřím, že se s tím dokážu poprat. Reakce okolí je v tomto případě samozřejmostí, pocházím z malé městské části - Čechyně, tam jsem se stal místním hrdinou, lidé mě poznávají na ulici a často se se mnou chtějí fotit. Strašně si ten pocit užívám...a udělám všechno proto, abych je nezklamal.

Sezóna se blíží, jaká je atmosféra v kabině a jaký máš osobní tip na umístění?
Atmosféra je vynikající...se všemi si rozumím jak na trávníku, tak i mimo něj. Kolektiv je tu opravdu silný...doufám, že se to promítne i výsledkově. Můj osobní tip je - nejhůře 6. místo.

Přání do budoucna?
Postup s mužstvem do I.A třídy. Hlavně však pohledný fotbal pro diváky, děláme to přece jen pro ně. Věřím, že si cestu na naše zápasy najdou a povzbudí.

Jak bys popsal svůj herní styl?
Dobrý no...těžká otázka. Pokud však rozeberu svou hru, připodobnil bych ji k mixu stylů C. Ronalda a Z. Grygery. Tak nějak bych se viděl.

Díky za rozhovor...přejeme hodně štěstí jak ve fotbalovém, tak v osobním životě.
Čauky ahoj.

Rousínov porazil v přípravě Vážany nad Litavou...

9. března 2010 v 15:43
Rousínov - Vážany nad Litavou 2:0 branky: Pupp z pen., Hluchaň

Jako již obvykle nastoupil Rousínov do zápasu výborně. Během několika minut zatlačil soupeře do jeho "obraného pásma". Z tohoto úvodního tlaku vyplynula i první příležitost Rousínova, to když po "jednodotekové akci" ve středu pole našel míč vyslaný Lukášem Berným osamoceného Kadlčáka. Ten následně zakončoval střelou, kolem vybíhajícího gólmana, na zadní tyčku. Bohužel se o ni míč pouze otřel a pokračoval do zámezí. Rousínov se proto dočkal až o 5.min později, to byl v pokutovém území zasažen nohou do obličeje L. Berný ..... tím přišel samozřejmě moment pro, v přípravě tradičního, exekutora penalt Martina Puppa - 1:0. Po prvním poločase tak mohl být Rousínov spokojen, tvořil hru, kontroloval výsledek a byl lepším týmem na hřišti.
Následná druhá půle však byla "odvarem z jiného soudku", na rousínovské hráče jakoby padla únava a byli všude o krok později. Tým Vážan se stal "tím lepším" na hřišti, jejich hráči si vytvářeli mnoho příležitostí, které Rousínov odvracel mnohdy se štěstím. Závěr se však odehrál v duchu hesla: "Nedáš, dostaneš". Marek Furst vykopnul zachycený míč přes polovinu hřiště, stoper Vážan naprosto propadl v souboji s Petrem Aljošou "Barošem" Hluchaněm a ten nekompromisním lobem (dle slov: Aljoše "ze 40 metrů") zavěsil - 2:0.